Pracownia Ikon Veraikon

38 – 607 Cisna 4

Kontak email:

[email protected]

www:

ikony.bieszczady.net.pl

Nierozerwalną częścią naszej działalności jest funkcjonująca w miejscu pracowni galeria, gdzie mogą Państwo sprawić sobie przyjemność nabycia ikony bez potrzeby oczekiwania na jej wykonanie.

Ikony, jakie zobaczycie Państwo w naszej galerii, to wachlarz najciekawszych przedstawień wzorowanych na ikonie klasycznej, karpackiej oraz ikonie współczesnej, tj. m.in. pracach Jerzego Nowosielskiego czy naszych autorskich projektach. Chrystus Pantokrator, Mandylion, Matka Boża z Dzieciątkiem, Archaniołowie czy Święci – to tylko niektóre przykłady ikon pisanych w naszej pracowni.

Nieustannie uzupełniamy i poszerzamy ofertę naszych prac i dbamy o różnorodność tematów.

W galerii do nabycia ikona Matki Bożej Łopieńskiej (Matki Bożej Pięknej Miłości) o szczególnej wartości – twórcą kopii ikony znajdującej się w odbudowanej w latach dziewięćdziesiątych Cerkwii pw. św. Męczennicy Paraskawii w Łopience jest bowiem założycielka i właścicielka pracowni, p. Jadwiga Denisiuk, nadal czynnie uczestnicząca w pisaniu ikon. Nabycie wizerunku Matki Bożej Łopieńskiej w Pracowni Ikon Veraikon jest więc równoznaczne z pozyskaniem ikony z najwłaściwszego jej źródła. Otrzymają od nas Państwo ikonę wartościową także ze względu na nieodłączną jej historię.

W naszej galerii mogą przyjrzeć się Państwo z bliska ikonie wykonanej w tradycyjnej technice tempery zółtkowej, uzyskać wszelkie informacje na temat ikony, pojedyńczych przedstawień; wreszcie wybrać i zakupić obraz, albo też, będąc już naocznym świadkiem naszych możliwości, złożyć zamówienie na dowolną ikonę.

Nasza galeria otwarta jest przez 7 dni w tygodniu i stanowi część Pracownii Ikon Veraikon, umiejscowionej pod adresem Cisna 4. Serdecznie zapraszamy.