Pracownia Ikon Veraikon

38 – 607 Cisna 4

Kontak email:

[email protected]

www:

ikony.bieszczady.net.pl

Pierwsze warsztaty

Zakończyliśmy pierwszą edycję warsztatów pisania ikon Veraikon

Pierwsze warsztaty

Zakończyliśmy pierwszą edycję warsztatów pisania ikon po dłuższej przerwie. W odpowiedzi na Państwa prośby kurs odbywać się będzie odtąd ze zwiększoną częstotliwością.

Jesteśmy pełni wrażeń i dobrych wspomnień po tygodniowym kursie pisania ikon – pierwszym z zajęć z planowanego cyklu letnio-jesiennego. Uczestników gościliśmy w nowopowstałej części pracowni. Ideą warsztatów jest praca w niewielkich grupach i poświęcenie należnej uwagi każdemu z kursantów. Pod opieką p. Jadwigi Denisiuk i z udziałem innych osób związanych zawodowo z pracownią uczestniczki kursu stworzyły pierwsze w swoim życiu ikony.


Warsztaty zaliczamy do absolutnie udanych, mamy wrażenie, że równie usatysfakcjonowane były przesympatyczne uczestniczki, które wykonały wspaniałą pracę i opuszczały pracownię z ikonami wykonanymi własnoręcznie i to wykonanymi bez zarzutu.

Pracowaliśmy zarówno nad ikoną klasyczną, karpacką, jak i pięknym krzyżem według ikony Jerzego Nowosielskiego. Cieszy nas różnorodność wykonanych prac, uczestniczki kursu doceniły zaś swobodę w wyborze tematu ikony, co, jak wiemy, nie jest zasadą na tym podobnych warsztatach.
Praca przebiegła w niezwykłej atmosferze, chylimy czoła przed zaangażowaniem naszych uczestniczek. Trzymamy też Panie za słowo w tej kwestii, że jeszcze nie raz spotkamy się w pracowni.

W kolejnych edycjach warsztatów może wziąć udział każdy, kto zgłosi swoją chęć udziału, kontaktując się z nami w dowolny sposób. Terminy kursów ogłaszać będziemy także na facebooku pracowni. Zachęcamy do śledzenia aktualności i odkrycia z nami fenomenu pracy nad ikoną.

Veraikon