Pracownia Ikon Veraikon

38 – 607 Cisna 4

Kontak email:

[email protected]

www:

ikony.bieszczady.net.pl

Aktualności

Kategoria aktualności

Category Archive Aktualności

Warsztaty ikonopisarskie w Cisnej 2023

Zapraszamy na warsztaty tworzenia ikon od podstaw. W tym roku proponujemy dwa terminy – wiosenny i letni – aby rozpocząć swoją przygodę ikonową.

Terminy:
16-21.04.2023
02-07.07.2023

Aby zapewnić uczestnikom jak nawyższy komfort pobytu i pracy orgaznizujemy je we współpracy z Hotelem Perełka. Tam zapewniony zostanie Państwu nocleg, wyżywienie, a także dodatkowe atrakcje.

– pobyt 6 dni (5 nocy ze śniadaniami i obiadami)
– kolacja każdego dnia, w tym powitalna i jedna w chacie grillowej
– wycieczka do Galerii Veraikon
– wycieczka na Mochnaczkę, wieża widokowa i urwisko Jeleni Skok
– zwiedzanie cerkwi i ikonostasu w Turzańsku, cerkiew w Komańczy
– spacer na górę Hon, szczyt kończący pasmo Wielkiego Działu, granicy etnicznej pomiędzy Łemkami i Bojkami
– wycieczka do cerkwi w Łopience

Cena od osoby w pokoju dwuosobowym za pełny pakiet: 2500 zł
Dopłata 400 zł za pokój jednoosobowy.
Osoba towarzysząca, niebiorąca udziału w zajęciach warsztatowych stacjonarnych – 1500 zł/osobę.Minimalna liczba uczestników: 4 osoby.
W przypadku mniejszej liczby uczestników zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu.

Przyjazd w niedzielę. Zajęcia warsztatowe poniedziałek-piątek, po 5 godz. dziennie 9.00 – 14.00 (napoje zimne, kawa, herbata, przekąski) plus 5 godzin zajęć w terenie, zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, a każdą napisaną ikonę zabiera się ze sobą.

Zapraszamy na przyszłoroczne warsztaty Pisania Ikon

Drodzy Państwo, jeżeli ciekawi Was wizja spędzenia letniego urlopu na warsztatach pisania ikon, możliwość stworzenia swojej własnej ikony w pięknych okolicznościach bieszczadzkiej przyrody, jeśli macie chęć tworzenia i to tworzenia w technice szeroko nieznanej, opartej na średniowiecznych technikach malarskich i pozłotniczych, skontaktujcie się z nami i zarezerwujcie miejsce na jednym z kursów.Read More

fot.Tadeusz Poźniak

Warsztaty Wrześniowe

Pracownia VERAIKON zaprasza na wrześniowe Warsztaty Pisania Ikon.

Drodzy Państwo, jeżeli ciekawi Was wizja spędzenia wrześniowego urlopu na warsztatach pisania ikon, możliwość stworzenia swojej własnej ikony w pięknych okolicznościach bieszczadzkiej przyrody, jeśli macie chęć tworzenia i to tworzenia w technice szeroko nieznanej, opartej na średniowiecznych technikach malarskich i pozłotniczych, skontaktujcie się z nami i zarezerwujcie miejsce na jednym z dwóch wrześniowych kursów.

Read More

Pierwsze warsztaty

Zakończyliśmy pierwszą edycję warsztatów pisania ikon po dłuższej przerwie. W odpowiedzi na Państwa prośby kurs odbywać się będzie odtąd ze zwiększoną częstotliwością.

Jesteśmy pełni wrażeń i dobrych wspomnień po tygodniowym kursie pisania ikon – pierwszym z zajęć z planowanego cyklu letnio-jesiennego. Uczestników gościliśmy w nowopowstałej części pracowni. Ideą warsztatów jest praca w niewielkich grupach i poświęcenie należnej uwagi każdemu z kursantów. Pod opieką p. Jadwigi Denisiuk i z udziałem innych osób związanych zawodowo z pracownią uczestniczki kursu stworzyły pierwsze w swoim życiu ikony.

Read More

Ikona dla Papieża

Pracownia Ikon Veraikon wyróżniona możliwością wykonania ikony dla Papieża Franciszka

Podczas ostatniej – i pierwszej – oficjalnej wizyty nowego Prezesa Rady Ministrów w Watykanie Ojcu Świętemu została wręczona ikona pochodząca z naszej pracowni. Do spotkania doszło 4 czerwca 2018 roku. Ikonę wykonaliśmy na zamówienie Kancelarii Szefa Rządu; na prezent dla Ojca Świętego wybrany został wizerunek Chrystusa Pantokratora. Postać Chrystusa przedstawiona na ikonie stanowi kopię fragmentu kompozycji Deesis z cerkwi w Bartnem. Ikona ta, datowana na XVI wiek jest obecnie częścią stałej ekspozycji sztuki sakralnej w Muzeum Historycznym w Sanoku. Stanowi wzorcowy przykład ikony z terenu Karpat.

Read More

Ikony komunijne

Ponieważ otrzymujemy wiele zapytań dotyczących ikon-prezentów komunijnych, zapraszamy do obejrzenia nowego albumu. Proponowane przez nas ikony oferujemy w wymiarach od 30×20 cm, w przedziale cenowym 450-800 zł w zależności od użytych materiałów (złoto prawdziwe 23 karat, imitacja złota tzw. szlagmetal) oraz rozmiaru deski.

Pozdrawiamy i przypominamy RZECZY NIEMOŻLIWE ROBIMY OD RĘKI. NA CUDA TRZEBA CHWILĘ POCZEKAĆ:)

Zapraszamy na fb

Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszych oficjalnych profilów, w mediach społecznościowych. Na naszym profilu facebookowym znajdziecie Państwo do obejrzenia albumy z propozycjami ikon-prezentów konijnych.

Zapraszamy na Facebook pod adresem https://www.facebook.com/pg/pracownia.cisna/ <3

Read More

Witamy na stronie Veraikon

Jadwiga Denisuk – absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie. Po studiach osiedliła się na stałe w Bieszczadach, gdzie po kilku latach nauki w pracowni konserwacji dzieł sztuki Agnieszki Kwiatkowski zajeła się ikonopisarstwem. Tworzy ikony w oparciu o tradycje i obowiązujący kanon, posługując się stara techniką tempery jajowej. Prowadzi autorską galerię w Cisnej.

Read More